Liderzy transportu
na Wschód

ECL od ponad 10 lat świadczy usługi transportowe na najwyższym poziomie realizując dostawy na rynek Ukrainy, obsługując największe koncerny świata z różnych branż.

Europejskie Centrum Logistyczne powstało w 2011 r. jako firma specjalizująca się w usługach transportowych z krajów UE na Ukrainę. Założyciele spółki, Dariusz Jamróz oraz Yuri Szabarowski, pracowali w branży logistycznej po dwóch stronach granicy polsko-ukraińskiej. Widzieli, jak bardzo rynek potrzebował firmy, która zminimalizuje trudności w transporcie pomiędzy tymi państwami. Planowali połączyć rynki dwóch krajów. Chcieli pomóc europejskim klientom z realizacją transportów na Ukrainę, co wiązało się ze skomplikowanymi procedurami. Ponadto postawili sobie za cel obniżenie kosztów dostaw. Ukraińskie firmy trans- portowe potrzebowały pomocy w spełnieniu wymagań polskich i światowych korporacji, a polscy przewoźnicy szukali wsparcia w dotarciu do bardzo rozwojowego rynku Ukrainy. W tym celu powstały dwa oddziały firmy, które są stale rozwijane, tak aby sprostać najbardziej wymagającym wyzwaniom. Siedziba firmy znajduje się w Rzeszowie, drugi oddział jest w Równem na Ukrainie. Dzięki temu firmie udaje się zniwelować wszelkie bariery, mentalne, językowe, kulturowe oraz prawne.

OBECNIE ECL JEST JUŻ GRUPĄ FIRM SPEDYCYJNYCH oraz transportowych w Polsce i na Ukrainie. Ma największy dział na Ukrainie ze wszystkich polskich firm branży TSL. Realizuje ok. 1000 transportów miesięcznie na Ukrainę, corocznie zwiększa obroty oraz ilość przewożonego towaru. Obsługuje najbardziej znane światowe koncerny z różnych branż, od spożywczej po RTV AGD. Systematycznie zwiększa flotę własnych oraz za- kontraktowanych pojazdów. Realizuje przewozy praktycznie wszystkimi rodzajami naczep. Niemniej ECL to nie tylko transporty na i z Ukrainy, wykonuje również dużą liczbę dostaw do innych krajów wschodnich. Prezes Dariusz Jamróz podkreśla, że za sukcesem firmy stoją ludzie – to oni stanowią siłę napędową firmy. ECL ma ambitne plany, opierając się na sukcesie w realizacji transportów między Polską a Ukrainą, chce rozwijać inne rynki, nie tylko wschodnie. Już teraz nie ma kraju w Europie do którego firma nie dostarczałaby towaru. Priorytetem ECL jest indywidualne podejście do każdego klienta, tak aby każdy transport odbył się bezproblemowo. Rolą ECL jest także wspieranie klientów fachową wiedzą i doświadczeniem. W związku z obecną sytuacją w Ukrainie Firma wyspecjalizowała się również w transportach pomocy humanitarnej zarówno zachodniej części Ukrainy jak i najdalszych krańców tego kraju.

ECL jest jedną z nielicznych firm w Polsce o wysokich kwalifikacjach w transporcie na rynki wschodnie.
Na zdj. Yuri Szabarowski i zespół na Ukrainie